تعدادی از متقاضیان مسکن مهر که چندی پیش مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کرده بودند از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بابت برطرف کردن مشکل تکمیل و تحویل واحدهای این طرح قدردانی کردند.  ۲۲ آبان‌ماه امسال تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پردیس با تجمع مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی خواستار رسیدگی […]

تعدادی از متقاضیان مسکن مهر که چندی پیش مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی تجمع کرده بودند از محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی بابت برطرف کردن مشکل تکمیل و تحویل واحدهای این طرح قدردانی کردند.

 ۲۲ آبان‌ماه امسال تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پردیس با تجمع مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی خواستار رسیدگی به مشکلات خود از سوی وزیر تازه‌وارد راه و شهرسازی محمد اسلامی شدند. وزیر راه در دیدار با متقاضیان مسکن مهر گفته بود: در وهله نخست از همه مردمی که به خاطر  برخی مشکلات و وضعیت به وجود آمده دچار مشکل شدند به عنوان نماینده عالی دولت در وزارت راه و شهرسازی عذرخواهی می کنم. با این حال خوشحالم که در یک جمع دوستانه مشکلات شما عزیزان مطرح شد تا به امید خدا و کمک و همکاری یکدیگر بتوانیم آن را به سرانجام برسانیم.

وی تصریح کرد: از تمام مطالبی که درباره مسکن مهر شهر جدید پردیس در این جلسه اعلام شد مطلع و از خبرهای مربوط به آن، آگاه هستم. در این خصوص و با توجه به مشکلات به وجود آمده نکته مهم این است که با شما و در کنار شما این مشکلات را حل کنیم و با یک برنامه اجرایی اقدام و عمل به جای وعده و وعید داشته باشیم. قطعا در این مسیر از مشارکت دیگر دستگاه‌ها هم بهره خواهیم برد تا کار به سرانجام برسد.

وی خطاب به حبیب الله طاهرخانی، مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و احمد اصغری مهرآبادی، قائم مقام وزیر راه در طرح مسکن مهر با اعلام این‌که تمام موارد و خواسته های پروژه مسکن مهر و دیگر پروژه‌ها در این خصوص پیگیری شود، تصریح کرد: قطعا هر پروژه با پروژه‌های دیگر فرق دارد و در مسکن مهر پردیس هر فاز شرایط متفاوتی دارند. بخشی از امکانات در اختیار وزارت راه و شهرسازی است که امیدوارم امکانات دیگر بخش‌ها نیز فراهم شده و در یک زمانبندی مناسب کار با رعایت همه تعهدات و شرایط لازم پیش برود.

وی تأکید کرد: اولویت وزارت راه و شهرسازی تمام شدن مسکن مهر و تشکیل کانون‌های گرم خانواده در این پروژه است.

چهارشنبه گذشته وزیر راه و شهرسازی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ۲۰۰۰ میلیارد تومان پروژه زیرساختی و قطار شهری تهران-پردیس حضور یافت. در حاشیه این مراسم اتفاق جالب توجهی روی داد؛ تعدادی از متقاضیانی که ۲۲ آبان مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی برای پیگیری رفع مشکلات عدیده خود تجمع کرده بودند، از محمد اسلامی بابت پیگیری برای برطرف کردن موانع تکمیل و تحویل واحدهای خود قدردانی کردند. از مردادماه سال ۹۲ تا مهرماه امسال یکی از مصائب متقاضیان مسکن مهر این بود که عالی‌ترین مقام وزارت راه و شهرسازی هیچ توجهی به مشکلات و معضلاتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، ندارد.

وزیر سابق راه و شهرسازی همواره یکی از افتخارات خود را عدم افتتاح حتی یک واحد مسکن مهر اعلام و به آن می‌بالید. با توجه به پیگیری‌های اسلامی به نظر می‌رسد مطابق وعده داده شده، پروژه‌های مسکن مهر بدون معارض تا پایان سال آینده به اتمام می‌رسند و چشم‌انتظاری تعدادی زیادی متقاضی طرح مذکور به پایان خواهد رسید.