بررسی آمارهای معاملات مسکن در چهار ماه نخست سالجاری حاکی از این است که: در خردادماه ، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۶۹٫۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۷٫۱ درصد افزایش نشان می دهد. در چهار ماهه […]

بررسی آمارهای معاملات مسکن در چهار ماه نخست سالجاری حاکی از این است که: در خردادماه ، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران ۶۹٫۷ میلیون ریال بود که نسبت به ماه قبل ۷٫۱ درصد افزایش نشان می دهد.

در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۷، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۵۲٫۶هزار واحد مسکونی بالغ شد که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۱٫۷ درصد افزایش نشان می‌دهد.

گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیرماه سال ۱۳۹۷ که برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است، توسط اداره بررسی ها و سیاست های اقتصادی بانک مرکزی تهیه و منتشر شده است.

متوسط قیمت فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی و تعداد معاملات واحدهای مسکونی انجام شده در مناطق ۲۲ تهران را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

جدول