به گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن در شهریور ماه سال جاری به نسبت همین برهه زمانی در سال گذشته رشد ۷۴ درصدی را تجربه کرده است. دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، وضعیت بازار مسکن در شهریور ماه سال جاری را گزارش نموده است. تعداد معاملات […]

به گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، قیمت مسکن در شهریور ماه سال جاری به نسبت همین برهه زمانی در سال گذشته رشد ۷۴ درصدی را تجربه کرده است.

دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، وضعیت بازار مسکن در شهریور ماه سال جاری را گزارش نموده است.

تعداد معاملات صورت گرفته در شهریور ماه سال ۹۷، ۱۰۵۷۳ مورد اعلام شده که به نسبت مرداد ماه سال جاری روندی نزولی داشته است و از کاهشی ۱۹٫۶ درصد خبر می دهد. تعداد واحد های خرید و فروش شده در مرداد ماه امسال ۱۳۱۲۰ مورد به ثبت رسیده که در مقایسه با شهریور ماه، ۲۴۰۰ واحد بیشتر بوده است.

میزان افت حجم معاملات مسکن در شهریور ماه امسال به نسبت مرداد ۱۹٫۶ درصد اعلام شده و در مقایسه با شهریور سال گذشته ۳۳٫۱۰ درصد گزارش شده است.

هر واحد مسکونی در تهران به ازای یک متر مربع، با متوسط قیمت ۸ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۴۰۰ تومان خرید و فروش شده که به نسبت ارقام گزارش شده در مرداد ماه سال جاری با افزایش ۶۰۰ هزار تومانی همراه بوده است. قیمت فروش هر متر واحد مسکونی تهران در شهریور سال ۹۶، ۴ میلیون و ۶۸۴ هزار تومان بوده است که با این حساب آن چه شاهدش هستیم رشد قیمت مسکن در سال جاری می باشد.

رشد قیمت فروش هر متر واحد مسکونی در شهریور ماه ۹۷ به نسبت مرداد ماه همین امسال ۹٫۳ درصد بوده است و جهش قیمت در مقایسه با شهریور سال پیش ۷۳٫۳۹ درصد گزارش شده است.

بیشترین نرخ فروش واحد مسکونی در شهریور ماه متعلق به منطقه یک تهران با قیمت ۱۷ میلیون و ۷۷۱ هزار تومان به ازای هر متر مربع بوده است و کمترین قیمت فروش نیز به نام منطقه ۱۸ تهران ثبت شده است. قیمت فروش هر متر واحد مسکونی در این منطقه به طور متوسط ۳ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان بوده است.

قیمت فروش هر متر از واحد مسکونی در منطقه ۲ تهران نیز ۱۲ میلیون و ۷۷۳ هزار تومان به ثبت رسیده از این رو منطقه دو نیز به عنوان یکی از گران ترین مناطق تهران به حیث قیمت مسکن معرفی شده است. در منطقه ۳ تهران، قیمت فروش اعلام شده برای هر متر مربع از واحد مسکونی ۱۴ میلیون و ۶۳۹ هزار و ۳۰۰ تومان بوده و متوسط قیمت فروش مسکن به ازای هر متر مربع در منطقه ۵ تهران، ۱۰ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان گزارش شده است. در منطقه ۶ تهران نیز هر متر واحد مسکونی با متوسط قیمت ۱۰ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان به فروش رفته است.

متوسط قیمت ثبت شده به ازای فروش هر متر مربع واحد مسکونی در مناطق ۱۶، ۱۷، ۱۸، ۱۹ و همچنین ۲۰ از تهران ۴ میلیون تومان بوده که به عنوان ارزان ترین قیمت، گزارش شده است.

متوسط فروش هر متر از واحد مسکونی در مناطق ۴، ۷، ۸، ۱۳ و ۲۲ تهران در محدوده ۷ تا ۸ میلیون تومان اعلام شده و قیمت ۵ تا ۶ میلیون تومان نیز برای مناطق ۹، ۱۰، ۱۱، ۱۴ و ۲۲ تهران به ثبت رسیده است.

  • منبع خبر : مشرق نیوز