وزیر راه و شهرسازی کمبود عرضه مسکن را علت اصلی افزایش قیمت آن دانست و گفت: از طریق تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسکن می‌توان از افزایش قیمت ها جلوگیری کرد. محمد اسلامی امروز یکشنبه درخصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی به منظور ساماندهی بازار مسکن، اظهار داشت: برای ساماندهی بازار مسکن وظیفه وزارت […]

وزیر راه و شهرسازی کمبود عرضه مسکن را علت اصلی افزایش قیمت آن دانست و گفت: از طریق تعادل بخشی به عرضه و تقاضای مسکن می‌توان از افزایش قیمت ها جلوگیری کرد.

محمد اسلامی امروز یکشنبه درخصوص برنامه وزارت راه و شهرسازی به منظور ساماندهی بازار مسکن، اظهار داشت: برای ساماندهی بازار مسکن وظیفه وزارت راه و شهرسازی تعادل بخشی به بازار عرضه و تقاضا به ویژه برای اقشار متوسط و کم‌درآمد است.

وی افزود: در همین ارتباط در گام نخست برنامه احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در دستور کار است که هفته گذشته با حضور رییس جمهوری رونمایی شد و ۱۰۰ هزار واحد آن در شهرهای بالای ۱۵۰ هزار نفر احداث می شود.

اسلامی ادامه داد: در این برنامه ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده و ۲۰۰ هزار واحد نیز در شهرهای جدید احداث می شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطر نشان کرد: احداث واحدهای جدید مسکونی در کنار تکمیل پروژه‌های مسکن مهر، به جریان تولید مسکن در کشور شتاب می‌بخشد.

اسلامی افزود: گرانی لجام گسیخته قیمت مسکن تنها ناشی از تلاطم های اقتصادی اخیر نیست بلکه نتیجه کمبود عرضه مسکن است.

به گزارش ایرنا و بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در آبان ماه امسال میانگین قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی آپارتمانی در تهران به ۹۱٫۹ میلیون ریال رسید که نسبت به مهرماه ۶٫۴ درصد و در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد رشد داشته است.