سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان و سرمایه گذاران بازار مسکن، گفت:

رونق بازار مسکن با ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح

  پرینت
رونق بازار مسکن با ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح
شناسه خبر : 1559 | تاریخ انتشار : ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵ | تعداد دیدگاه : 0 |

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: رونق بازار مسکن نتیجه ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان خواهد بود. سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان و سرمایه گذاران بازار مسکن، گفت: در ۱۰ ماه اخیر سازندگان مسکن به علت افزایش چشمگیر […]

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: رونق بازار مسکن نتیجه ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان خواهد بود.

سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان و سرمایه گذاران بازار مسکن، گفت: در ۱۰ ماه اخیر سازندگان مسکن به علت افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی دچار موانع عملیاتی ومشکلات بسیاری شده اند و این مسئله موجب شد که برخی از پروژه های ساختمانی به علت کاهش سرمایه متوقف شود.

ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح راهکاری درست برای بهبود وضعیت بازار مسکن

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی به ویژه شورای عالی مسکن در چند ماه اخیر تصمیمات خوبی را اتخاذ کرده اند که ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان یکی از سیاست های درست برای بهبود وضعیت بازار مسکن است.

فرآیند ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان چگونه است؟

بر اساس طرح مذکور، بانک به‌عنوان واسطه میان تولیدکننده مصالح و سازنده قرار گرفته و ضمانت های لازم را از دو طرف اخذ می کند، پس از آن شرایط خرید وفروش غیرنقدی مصالح ساختمانی فراهم می شود

وی ادامه داد: بر اساس طرح مذکور، بانک به‌عنوان واسطه میان تولیدکننده مصالح و سازنده قرار گرفته و ضمانت های لازم را از دو طرف اخذ می کند، پس از آن شرایط خرید وفروش غیرنقدی مصالح ساختمانی فراهم می شود.

افضلی افزود: امروز بازار مسکن دچار مشکلات و تلاطمات بسیاری است، حال حمایت از فعالان و سازندگان می تواند به بهبود شرایط این بخش کمک کند.

مکانیزم تفکیک سازندگان واقعی با دلالان برای ارائه کارت اعتباری خرید مصالح مشخص شود

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: نکته قابل توجه، نحوه اجرای و ارائه و صدور کارت های اعتباری خرید مصالح است، در شرایط کنونی مشخص نیست که این کارتها به چه کسانی ارائه خواهد شد؟ چه مکانیزمی برای تفکیک سازندگان واقعی با دلالان، محتکران و فروشندگان وجود دارد؟.

وی ادامه داد: در گذشته بازار مسکن در اجرای طرح های مختلف به علت نبود برنامه ریزی و فقدان مکانیزم سیستمی دچار مشکل شده بود، به طور مثال در اجرای مسکن مهر، برخی پروژه ها به پیمانکاران درجه چندم واگذار شد و تبعات این اقدام تاکنون با مردم و کشور باقی مانده است، اما بسیاری از این پروژه ها به افراد درست و کارشناس داده شد و به سرعت پروژه های مذکور به بهره برداری رسید.

رونق بازار مسکن با ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان/ کاهش سرمایه در گردش سازندگان نتیجه ارائه کارت

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در کل به نظر من ارائه کارت های اعتباری خرید مصالح به انبوه سازان می تواند موجب کاهش سرمایه مورد نیاز اجرای پروژه های مسکن شود که این مسئله در نهایت افزایش رونق بازار مسکن و ارتقا آمار ساخت و ساز را به دنبال خواهد داشت.

نوشته های مشابه
قیمت مسکن تا پایان سال کاهش می‌یابد؟
بازار اجاره مسکن پاییزماه ریزش می‌کند؟
رشد ۳ درصدی قیمت مسکن در مردادماه ۱۴۰۰
پرداخت وام مسکن با رقم عجیب بازپرداخت!
۴ شرط واگذاری مسکن در قانون جهش تولید/ اعطای تسهیلات بر اساس محدوده جغرافیایی
وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ads
ads
ads
ads
ads
ads