احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری با اشاره به اینکه کل مسکن مهر که از سال ۸۶ شروع شد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بود که از این تعداد کار ساخت یک میلیون و ۹۸۶ هزار واحد به اتمام رسیده است، گفت: تاکنون یک میلیون و ۷۴۰ هزار […]

احمد اصغری مهرآبادی در حاشیه نخستین نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری با اشاره به اینکه کل مسکن مهر که از سال ۸۶ شروع شد ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد بود که از این تعداد کار ساخت یک میلیون و ۹۸۶ هزار واحد به اتمام رسیده است، گفت: تاکنون یک میلیون و ۷۴۰ هزار واحد مسکونی مهر تحویل داده شده است و می‌توان گفت که در دولت یازدهم و دوازدهم سالانه ۲۰۰ هزار واحد تحویل مردم شده است.

وی با اشاره به اینکه برخی از پروژه‌ها به دلیل پاره‌ای از مشکلات هنوز امکان تحویل آنها وجود ندارد، گفت: کار نصبیات برخی از واحدهای مسکن مهر به دلیل مشکل خدمات زیربنایی و گاهی به دلیل افزایش قیمت مصالح ساختمانی به اتمام نرسیده است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر تأکید کرد: اخیراً این مشکلات را برطرف کرده‌ایم و تحویل سریع‌تر واحدها را پیگیری می‌کنیم.

مهرآبادی ادامه داد: ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر با پیشرفت فیزیکی ۶۱ درصد مشکلات عدیده‌ای دارند و تعدادی نیز مشکل حقوقی و قضایی است اما ۱۱۲ هزار واحد مسکونی نیز مربوط به پروژه‌های تعاونی مسکن است که در مراجع قضایی در حال رسیدگی به مشکلات آنهاست و از رئیس قوه قضاییه خواسته‌ایم که به طور ویژه به این پروژه‌ها رسیدگی شود.

وی با بیان اینکه با کمیته امداد به تفاهم‌نامه‌ای رسیدیم تا واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی را به آنها و یا سازمان بهزیستی معرفی کنیم، گفت: تعداد واحدهای فاقد متقاضی ۵۷ هزار واحد است؛ پس اگر این واحدهای فاقد متقاضی به کمیته امداد و بهزیستی داده شود تعداد واحدهای فاقد متقاضی به شکل قابل توجهی کاهش می‌یابد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت: تلاش می‌کنیم که پروژه‌های مسکن مهر را به غیر از پروژه‌هایی که مشکل معارض و یا مشکلات حقوقی دارند را تا پایان سال ۹۸ به اتمام برسانیم.

مهرآبادی با اشاره به اینکه ۲۵۰۰ میلیارد تومان برای پروژه‌های فاقد متقاضی تسهیلات بانکی پرداخت شده است در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس که پرسید این عدد نشان می‌دهد که منابع زیادی در پروژه مسکن مهر صرف شده است، گفت: به هر حال پروژه مسکن مهر دارای ایراداتی نیز هست و شاید بتوان این اتلاف منابع را به نوعی پذیرفت. 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پروژه مسکن مهر دارای ایراد است یا خیر، گفت: پروژه مسکن مهر در این فصل دارای ایراداتی است.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در پاسخ به این سؤال که ‌آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی اعتقادی به مسکن مهر نداشتند اما اسلامی وزیر راه و شهرسازی از این پروژه حمایت می‌کند، تفاوت این دو دیدگاه آیا سرعت تحویل واحدهای مسکونی مهر را افزایش خواهد داد یا خیر گفت: دیدگاه‌ها به هر حال متفاوت است و آخوندی اعتقادی به مسکن مهر نداشت.

مهرآبادی افزود: هر چند وزیر سابق راه و شهرسازی اعتقادی به مسکن مهر نداشت اما پیگیری می‌کرد چرا که در دوره وزارت ایشان یک میلیون واحد مسکونی مهر تحویل داده شد. 

وی با بیان اینکه وزیر سابق راه و شهرسازی معتقد بود مسکن مهر باید تمام شود، گفت: اسلامی وزیر راه و شهرسازی به اینکه طرح مسکن مهر ایراد دارد یا خیر ورود نکردند اما معتقدند که تمام دستگاه‌های دولتی باید کمک کنند پروژه مسکن مهر هر چه زودتر تکمیل و به متقاضیان واگذار شود.