بررسی جزییات بدهی ۷۳ هزار میلیارد تومانی سیستم بانکی به بانک مرکزی نشان می‌دهد، ۴۰ هزار میلیارد تومان از این بدهی مربوط به بانک مسکن و قسمت مهم آن مربوط به تسهیلات ارزان قیمت مسکن مهر است. به نقل از تسنیم، در لایحه بودجه ۹۷ و همچنین بودجه سال آینده، برای تسویه بدهی بانکها، به […]

بررسی جزییات بدهی ۷۳ هزار میلیارد تومانی سیستم بانکی به بانک مرکزی نشان می‌دهد، ۴۰ هزار میلیارد تومان از این بدهی مربوط به بانک مسکن و قسمت مهم آن مربوط به تسهیلات ارزان قیمت مسکن مهر است.

به نقل از تسنیم، در لایحه بودجه ۹۷ و همچنین بودجه سال آینده، برای تسویه بدهی بانکها، به بانک مرکزی سازوکار اجرای جز ۱ بند و تبصره ۵ در نظر گرفته شده است. بر این اساس مانده بدهی بانک ملی به بانک مرکزی حدود ۱۷۰۰ میلیارد تومان، بدهی بانک مسکن ۴۰ هزار میلیارد تومان است. همچنین بدهی بانکهای پاسارگاد، سرمایه، پارسیان، انصار، صادرات و رفاه و… به بانک مرکزی در جدول زیر مشخص شده است. بر این اساس جمع کل بدهی بانکها به بانک مرکزی حدد ۷۳٫۶ هزار میلیارد تومان و جمع کل بدهی بدون احتساب بانک مسکن (خط اعتباری مسکن مهر)، ۳۲ هزار میلیراد تومان است.

 

منبع: تابناک