عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اماکن خالی در شهر که در حال حاضر مکانی برای معتادان، کارتن خواب ها شده و حتی از لحاظ بهداشتی نیز خطرناک هستند باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند.

مصادره املاک رها شده در شهر برای افزایش تولید مسکن

  پرینت
مصادره املاک رها شده در شهر برای افزایش تولید مسکن
شناسه خبر : 1752 | تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۸ | تعداد دیدگاه : 0 |

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اماکن خالی در شهر که در حال حاضر مکانی برای معتادان، کارتن خواب ها شده و حتی از لحاظ بهداشتی نیز خطرناک هستند باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند.  یوناتن بت کلیا؛ عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص اماکن خالی از سکنه و رها شده در […]

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: اماکن خالی در شهر که در حال حاضر مکانی برای معتادان، کارتن خواب ها شده و حتی از لحاظ بهداشتی نیز خطرناک هستند باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند.

 یوناتن بت کلیا؛ عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در خصوص اماکن خالی از سکنه و رها شده در سطح شهر گفت: در مجلس پیگیر طرح ” مالیات بر عایدی مسکن” هستیم که در صورت تصویب آن تکلیف خانه های خالی نیز معلوم خواهد شد.

وی ادامه داد: اماکن خالی در شهر که در حال حاضر مکانی برای معتادین، کارتون خواب ها شده و حتی از لحاظ بهداشتی نیز خطرناک هستند باید هر چه سریع تر تعیین تکلیف شوند.

بت کلیا گفت: در بین اماکن خالی در شهرهای مختلف بافت های فرسوده، گاراژها و انبارهایی با متراژ بالا در بهترین موقعیت شهری به چشم میخورد که مالکین چندین سال قبل و حتی در اوایل انقلاب،ملک را رها کرده اند و به دلیل رشد روز افزون قیمت املاک، نسبت به نوسازی املاک، بی تفاوت هستند این در حالی است که ادامه این وضعیت تبعات اقتصادی دارد چرا که از ظرفیت ها برای ساخت مسکن استفاده بهینه نمی شود حتی بافت های فرسوده در  زیبایی شهر تاثیر منفی دارد.

املاک رها شده باید مصادره شوند

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از بعد انقلاب  اسلامی املاک، زمین های خالی و بلااستفاده زیادی مصادره شدند افزود: اگر آن زمان توانستیم طی این سال ها چنین کاری را انجام دهیم پس از این به بعد  هم میتوانیم املاکی که رها شده اند را مصادره کنیم.

باید بررسی کنیم که اگر کسی ملک خود را بیش از ۵ سال رها کرده باشد آن را مصادره کنیم

وی  بیان کرد: باید بررسی کنیم که اگر کسی ملک خود را بیش از ۵ سال رها کرده باشد آن را مصادره کنیم زیرا رها کردن به دلیل این است که مالک هیچ انگیزه و عشقی برای نگهداری آن ندارد.

 

پرداخت ارزش ملک رها شده به مالکان معترض 

وی مصادره کردن را بهترین راه حل املاک رها شده دانست و تاکید کرد: با مصادره کمک بزرگی هم به اقتصاد کشور خواهیم کرد زیرا به طور مثال در سوله ای که رها شده می توان بعد از مصادره جذب سرمایه گذاری کرد و تعداد زیادی از نیروی کار را مشغول به کار کرد و مسکن ساخته شود.

بت کلیا در ادامه توضیح داد: می توان قیمت به روز این املاک را تعیین کرد و سپس فروخت و چنانچه روزی مالک آن مدعی شد، میتوان مبلغ آن روزی که فروخته شده است را تحویل مالک داد.

نوشته های مشابه
قیمت مسکن تا پایان سال کاهش می‌یابد؟
بازار اجاره مسکن پاییزماه ریزش می‌کند؟
رشد ۳ درصدی قیمت مسکن در مردادماه ۱۴۰۰
پرداخت وام مسکن با رقم عجیب بازپرداخت!
۴ شرط واگذاری مسکن در قانون جهش تولید/ اعطای تسهیلات بر اساس محدوده جغرافیایی
وام مسکن از محل اوراق افزایش یافت
ثبت دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

ads
ads
ads
ads
ads
ads