نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه بازار کشش افزایش قمیت ندارد گفت: شرایط بازار مسکن تا پایان سال تغییر نمی‌کند. به گزارش سازه نیوز، حسام عقبایی در خصوص تغییرات قیمت مسکن تا پایان سال جاری بیان کرد: تا پایان سال هیچ تغییر در وضع کنونی بازار مسکن ایجاد نمی‌شود و براساس آمار […]

نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه بازار کشش افزایش قمیت ندارد گفت: شرایط بازار مسکن تا پایان سال تغییر نمی‌کند.
به گزارش سازه نیوز، حسام عقبایی در خصوص تغییرات قیمت مسکن تا پایان سال جاری بیان کرد: تا پایان سال هیچ تغییر در وضع کنونی بازار مسکن ایجاد نمی‌شود و براساس آمار بانک مرکزی شاهد افزایش ۹۱ تا ۹۲ درصدی قیمت‌ها بوده ایم با این وجود بازار مسکن کشش افزایش قیمت را ندارد.
وی در ادامه افزود: بسیاری از ثبت‌نام کنندگان تسهیلات مسکن از دریافت وام‌های خود انصراف داده‌اند و بازار مسکن به گونه‌ای تغییر یافته است که خریداران مسکن عقب مانده‌اند و کسانی که پس‌اندازی برای خرید مسکن انجام داده‌اند را شوکه شده‌اند.
نائب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به افزایش بی رویه قیمت مسکن در چند سال اخیر، تصریح کرد: ۴۰ تا ۵۰ درصد قیمت مسکن را زمین تشکیل می‌دهد و متأسفانه در چند سال گذشته شاهد رشد بی‌رویه قیمت زمین شده‌ایم و از سوی دیگر فقدان اجرای قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن باعث شده که بازار مسکن نامتعادل شود.
عقبایی خاطر نشان کرد: نوسانات ارضی و ورود دلالان به این بازار باعث ایجاد نابسمانی در بازار مسکن شده است، در صورتی که نرخ ارز تغییر کند و یا ثابت بماند می‌توانیم به آینده این بازار امیدوار باشیم.
منبع: میزان