علی اصغر مهرآبادی در ساری آمار مسکن مهر بدون مشتری در سطح کشور را ۸۰ هزار واحد اعلام کرد. وی گفت که بر اساس توافق با کمیته امداد امام (ره) قرار است تا ۵۰ هزار واحد از این خانه های در استان های کشور به این نهاد واگذار شود که تاکنون با خرید ۱۰ هزار […]

علی اصغر مهرآبادی در ساری آمار مسکن مهر بدون مشتری در سطح کشور را ۸۰ هزار واحد اعلام کرد.
وی گفت که بر اساس توافق با کمیته امداد امام (ره) قرار است تا ۵۰ هزار واحد از این خانه های در استان های کشور به این نهاد واگذار شود که تاکنون با خرید ۱۰ هزار واحد موافقت شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود : به نظر می رسد کمیته امداد امام (ره) حدود ۵۰ هزار واحد مسکونی مهر بدون مشتری را برای مددجویانش در اختیار بگیرد و ۳۰ هزار واحد دیگر نیز به سایر متقاضیان در استان ها واگذار خواهد شد.

مهرآبادی با اشاره به این که تاکنون حدود ۲ میلیون واحد مسکن مهر در کشور به متقاضیان واگذار شده است، گفت : بیش از نیمی از این واحدها در دولت تدبیر و امید تکمیل و واگذار شد.
وی اضافه کرد : در مجموع حدود ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر در برخی از استان های کشور نیمه تمام باقی ماند که با برنامه ریزی های انجام شده طبق زمان بندی مشخص این واحدها نیز حداکثر تا پایان سال ۹۸ تکمیل و واگذار می شود.
این مسئول گفت که پرونده بخشی از مسکن مهر که در قالب شرکت های تعاونی در دست ساخت قرار گرفت ، به دلیل وجود معارض در دستگاه قضایی در حال برررسی است و تلاش می شود با هماهنگی دستگاه قضایی مشکل پرونده این واحدها نیز بر طرف شود تا بتوانیم به کار مسکن مهر خاتمه دهیم.
مهرآبادی ابراز امیدواری کرد که تمامی دستگاههای مرتبط برای خاتمه دادن مسکن مهر در سطح کشور وارد گود شوند تا این واحد در وعده جدید به متقاضیان واگذار شود.

** درخواست افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به گرانی مصالح ساختمانی ، گفت که برای تکمیل واحدهای باقی مانده مسکن مهر درخواست افزایش سقف تسهیلات به بانک های عامل داده شده است.
وی افزود : در حال حاضر میزان تسهیلات پرداختی برای مسکن مهر حدود ۴۰۰ میلیون ریال است که پیشنهاد ما افزایش ۱۰۰ میلیون ریالی و رساندن آن به ۵۰۰ میلیون ریال است که اگر تصویب شود همین رقم به متقاضیان پرداخت خواهد شد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با اعلام این که در مجموع تاکنون برای ساخت مسکن مهر افزون بر ۵۴۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات از سوی بانک های عامل پرداخت شده است ، اظهار داشت : طبق اعلام بانک های عامل حدود ۶ درصد از تسهیلات پرداختی معوق شده که بیشتر آن هم مربوط به مسکن روستایی است.
در استان مازندران تاکنون ۵۲ هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان واگذار شد و حدود پنج هزار واحد نیز در حال تکمیل است.
بر اساس آمار حدود ۶۰ درصد از مسکن مهر مازندران در دولت تدبیر و امید تکمیل و به متقاضیان واگذار شد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر عصر امروز به منظور افتتاح یکهزار و ۳۵۵ واحد مسکونی مهر و نشست در شورای مسکن به استان مازندران سفر کرد.