متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در بهمن‌ماه سال امسال، ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱٫۷ و ۸۵٫۱ درصد افزایش نشان می دهد.  تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در بهمن ماه […]

متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران در بهمن‌ماه سال امسال، ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل و نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱٫۷ و ۸۵٫۱ درصد افزایش نشان می دهد.

 تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ به ۹۳۰۰ هزار واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۹ و ۴۹.۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

گزارش تحولات مسکن شهر تهران برگرفته از آمارهای خام سامانه ثبت معاملات املاک و مستغلات کشور است که توسط اداره بررسی‌ها و سیاست‌های اقتصادی بانک مرکزی تهیه می‌شود.

در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع واحد مسکونی در شهر تهران به ۹ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید که نسبت به ماه مشابه سال قبل ۸۵.۱ درصد افزایش نشان می‌دهد. تعداد معاملات انجام شده طی این ماه ۹۳۰۰ فقره بود که نسبت به بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ معادل ۴۹.۲ درصد کاهش دارد.

در یازده ماهه سال ۱۳۹۷ نیز تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به حدود ۱۱۴ هزار واحد مسکونی رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن، ۳۲.۵ درصد کاهش نشان می‌دهد. همچنین بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا ۵ سال ساخت با سهم ۴۴.۳ درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند.

در این ماه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۲۰.۴ درصد و ۱۷.۵ درصد رشد داشته است.