رئیس اسبق سازمان نظام‌مهندسی ساختمان با اشاره به وعده وزیر راه‌ و شهرسازی در ساخت مسکن در سال ۹۸ گفت: باید دولت هر چه زودتر مسکن را از رکود خارج کند.   احمدرضا سرحدی، با اشاره به بالا رفتن قیمت نهاده‌های تولید مسکن و عوارض شهرداری در سال آینده اظهار کرد: سال آینده سال پیچیده‌ای […]

رئیس اسبق سازمان نظام‌مهندسی ساختمان با اشاره به وعده وزیر راه‌ و شهرسازی در ساخت مسکن در سال ۹۸ گفت: باید دولت هر چه زودتر مسکن را از رکود خارج کند.

 

احمدرضا سرحدی، با اشاره به بالا رفتن قیمت نهاده‌های تولید مسکن و عوارض شهرداری در سال آینده اظهار کرد: سال آینده سال پیچیده‌ای برای بازار مسکن کشور خواهد بود و بازار مسکن ملتهب‌تر خواهد شد. وی با توضیح اینکه حقوق کارکنان در قانون بودجه ۹۸ متناسب با افزایش تورم اضافه نشده است، خاطرنشان کرد: این عدم افزایش متناسب حقوق و دستمزد با وضعیت معیشتی کشور به‌خودی‌خود از قدرت خرید مردم بیش از قبل خواهد کاست و مسکن را از دسترس مردم خارج خواهد کرد. سرحدی با اشاره به وعده وزیر راه و شهرسازی در تکمیل مسکن مهر و همچنین آغاز عملیات اجرایی احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح کشور، ابراز امیدواری کرد: تنها گزینه موجود که می‌تواند این بازار را از رکود خارج کند و خانه را در دسترس مردم قرار دهد ورود دولت به این بازار است. رئیس اسبق سازمان نظام‌مهندسی ساختمان با توضیح اینکه با انتشار قانون بودجه ۹۸، جهت‌گیری کلی دولت را برای اداره کشور مشخص خواهد کرد، ادامه داد: قانون بودجه ۹۸ در کنار وعده اخیر وزیر راه برای ساخت مسکن، تکلیف همه را روشن خواهد شد و باید حتی در فروردین‌ ماه نسبت به اجرای این وعده‌ها مطالبه داشت. وی با تشریح تبعات خارج شدن خانه از دسترس مردم تصریح کرد: این موضوع موجب بازگشت پدیده‌ زشت زاغه‌نشینی در کنار کلان‌شهرها خواهد شد.