وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ بخشنامه افزایش تسهیلات ساخت مسکن به بانک مسکن از سوی بانک مرکزی خبر داد.    محمد اسلامی در حاشیه بهره‌برداری و‌ آغاز چند پروژه بندری استان بوشهر، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت حوزه مسکن است که در این راستا تولید مسکن مهمترین برنامه آن است. بر این […]

وزیر راه و شهرسازی از ابلاغ بخشنامه افزایش تسهیلات ساخت مسکن به بانک مسکن از سوی بانک مرکزی خبر داد.

 

 محمد اسلامی در حاشیه بهره‌برداری و‌ آغاز چند پروژه بندری استان بوشهر، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت حوزه مسکن است که در این راستا تولید مسکن مهمترین برنامه آن است. بر این اساس چندی پیش از برنامه ساخت ۴۰۰ هزار واحد (در شهرهای جدید، بافت فرسوده) رونمایی شد.

وی با بیان اینکه به دنبال آن هستیم که تقاضا را از طریق عرضه مسکن مدیریت کنیم، افزود: برای این کار در گام نخست در همه استان‌ها و شهرها، تخصیص زمین در حال انجام است و ساخت پروژه‌های مسکونی آغاز شده است. از سوی دیگر تسهیلات را برای سازندگان مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش دادیم که شورای پول و اعتبار آن را تصویب کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بانک مرکزی بخشنامه افزایش وام ساخت مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان را به بانک مسکن ابلاغ کرده است تاکید کرد: یکی دیگر از برنامه‌های ما برای مدیریت عرضه و تقاضا، استفاده از کارت اعتباری مصالح است که با مجوز بانک مرکزی و محوریت بانک مسکن و بنیاد مسکن خرید مصالح ساختمانی توسط شرکت کارگزاری و با تخفیف انجام می‌شود.

اسلامی بیان کرد: با برنامه‌های دولت شاهد شتاب‌ گرفتن رونق عرضه و تسهیل خانه‌دار شدن قشر متوسط و پایین جامعه خواهیم بود.