رییس انجمن انبوه سازان مسکن گفت: سیاست های وزارت راه و شهرسازی سبب شد تا در سال های گذشته میزان نیاز به مسکن بدون پاسخ مانده و به اصطلاح بر روی هم انباشته شود.   مجتبی بیگدلی با بیان این مطلب افزود: سیاست های وزیر قبلی راه و شهرسازی و نگاه به صنعت ساختمان در […]

رییس انجمن انبوه سازان مسکن گفت: سیاست های وزارت راه و شهرسازی سبب شد تا در سال های گذشته میزان نیاز به مسکن بدون پاسخ مانده و به اصطلاح بر روی هم انباشته شود.

 

مجتبی بیگدلی با بیان این مطلب افزود: سیاست های وزیر قبلی راه و شهرسازی و نگاه به صنعت ساختمان در سال های قبل و به ویژه ۶سال گذشته مناسب نبوده است. وی توضیح داد:‌سالانه یک میلیون نیاز به مسکن جدید به سبب ازدواج داریم و باید ۵۰۰هزار واحد نیز به دلیل وقوع حوادث غیرمترقبه مانند سیل، زلزله، بافت های فرسوده و … اضافه کرد که در مجموع سالانه ۱.۵میلیون نیاز واقعی به مسکن داریم که در ۶سال گذشته این نیاز انباشته شده و اکنون شاهد نیاز واقعی به ساخت و تامین ۹ میلیون مسکن در کشور هستیم. وی تاکید کرد: بی توجهی به صنعت ساختمان سبب شده تا اکنون قادر به تامین زوج های جوان نباشیم که این مساله سبب می شود تا هر سال نیاز به مسکن بر روی هم انباشته شود. بیگدلی گفت: با حمایت از مسکن  و صنعت ساختمان می توان زمینه های کارآفرینی و ایجاد اشتغال را فراهم کرد زیرا ۱۲۰۰ گروه شغلی زیر مجموعه و وابسته به این صنعت هستند. وی عنوان کرد:‌ افزایش نرخ ارز و نوسانات این بازار و همچنین افزایش قیمت مصالح سبب شده تا هزینه ساخت و ساز در سال ۹۷ به بیش از ۲۰۰درصد افزایش یابد. پیشنهادات انبوه سازان به وزیر مسکن وی درباره وضعیت صنعت ساختمان در سال ۹۸ گفت: به وزیر راه و شهرسازی پیام و پیشنهاد داده ایم بدون اینکه حتی یک ریال بگیریم،‌ حاضریم در قالب یک تفاهم نامه نسبت به ساخت مسکن مورد نیاز کشور اقدام کنیم و از او خواسته ایم محدودیت های اجرایی را برداشته و بستر مناسب را برای ما فراهم سازد تا این انجمن و فعالان بخش مسکن و انبوه سازان با استفاده از سرمایه خود و با همراهی سیسم بانکی نسبت به ساخت و ساز مسکن اقدام کنند. وی ادامه داد: در فاز نخست متعهد می شویم که یک میلیون مسکن را به صورت عملیاتی و در کمتر از ۲ سال ساخت و تحویل دهیم و در فاز دوم نیز برنامه ریزی می کنیم تا ساخت ۵میلیون واحد مسکونی را انجام دهیم. وی بیان کرد:‌این کار به میزان علاقمندی دولت و وزیر راه و شهرسازی و حمایت از بخش خصوصی و انبوه سازان ، ایجاد بستر مناسب و لازم برای تسهیل امور بستگی دارد. 

منبع خبر : سایت خبری شعار سال