مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن با حضور در مناطق سیل‌‌زده استان گلستان، از پرداخت تسهیلات نوسازی کامل واحدهای مسکونی تخریب شده در اثر سیل با سود چهار درصد خبر داد.   ابوالقاسم رحیمی انارکی با حضور در استان گلستان از مناطق سیل‌‌زده استان گلستان از جمله شهرستان‌های بندرترکمن، آق‌‌قلا و روستاهای تابعه گفت: وقوع سیل اخیر در […]

مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن با حضور در مناطق سیل‌‌زده استان گلستان، از پرداخت تسهیلات نوسازی کامل واحدهای مسکونی تخریب شده در اثر سیل با سود چهار درصد خبر داد.

 

ابوالقاسم رحیمی انارکی با حضور در استان گلستان از مناطق سیل‌‌زده استان گلستان از جمله شهرستان‌های بندرترکمن، آق‌‌قلا و روستاهای تابعه گفت: وقوع سیل اخیر در استان گلستان وضعیت بغرنج و تأسف‌‌‌باری را برای مردم شریف این استان ایجاد کرده است و به همین منظور ما در بانک عامل بخش مسکن در اولین روزهای این حادثه تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در کنار مردم باشیم و بتوانیم برنامه ریزی و اقدامات لازم را در این زمینه انجام دهیم.

وی افزود: با تخصیص بودجه لازم به منظور تأمین بخشی از تغذیه و اسکان سیل‌‌زدگان منطقه، سعی کردیم تا قسمتی از نیازهای آنان را برآورده کنیم.

مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن افزود: به صورت حضوری و میدانی حضور یافتیم تا ضمن بازدید از منطقه و اعلام آمادگی برای همکاری، وضعیت موجود را برآورد و ارزیابی کرده و برنامه ریزی های لازم برای تخصیص اعتبار کافی از سوی بانک به منظور جبران بخشی از خسارت وارده به سیل زده گان که به عنوان سهمیه به بانک عامل بخش مسکن واگذار می‌شود، صورت پذیرد و در این راستا بتوانیم گوشه‌ای از آلام و رنج مردم استان گلستان را کاهش دهیم.

رحیمی انارکی اضافه کررد: برآورد میزان تخریب ایجاد شده ناشی از سیل اخیر در حوزه مسکن و ساختمان در ابتدا توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و مجموعه سازمان‌ها و دستگاه‌های مربوطه صورت می‌پذیرد و در این زمینه واحدهای مسکونی که نیاز به تعمیرات و نوسازی دارند مشخص و تفکیک می‌شوند و تسهیلات لازم با توجه به سقف‌هایی که اعلام خواهد شد پرداخت و بخشی از تسهیلات به صورت کمک‌های بلاعوض از محل اعتبارات بنیاد مسکن تخصیص می‌یابد.

وی ادامه داد: در واحدهای مسکونی که نیاز به نوسازی کامل دارند، تسهیلات تخصیصی از نوع قرض الحسنه با نرخ ۴ درصد پرداخت خواهد شد.

گفتنی است، مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن پس از بازدید از مناطق سیل‌‌زده استان طی نشستی در محل مدیریت شعب گلستان درخصوص چگونگی و نحوه پرداخت تسهیلات به سیل‌‌زدگان استان و مدیریت صحیح آن به ویژه در روزها و ماه‌های ابتدایی تصمیم گیری کردند.

همچنین در این نشست مقرر شد تا با تشکیل و استقرار ستاد معین در مکان‌های مشخص شده به منظور تشکیل پرونده و اعطا تسهیلات به سیل زدگان استان، روند این فرآیند تسریع بیشتری یابد.