قیمت اجاره بهاء مسکن در شهرهای بزرگ آلمان در یک دهه گذشته افزایش شدیدی را تجربه کرده است. مردم آلمان حالا در دولت درخواست دارند تا با مداخله در این نرخ، قیمت‌ها در بازار مسکن را تحت کنترل خود بگیرد. بنا بر گزارش شبکه خبری «دویچه‌وله» آلمان، هزاران نفر از مردم آلمان دیروز (شنبه) به […]

قیمت اجاره بهاء مسکن در شهرهای بزرگ آلمان در یک دهه گذشته افزایش شدیدی را تجربه کرده است. مردم آلمان حالا در دولت درخواست دارند تا با مداخله در این نرخ، قیمت‌ها در بازار مسکن را تحت کنترل خود بگیرد.

بنا بر گزارش شبکه خبری «دویچه‌وله» آلمان، هزاران نفر از مردم آلمان دیروز (شنبه) به خیابان‌های برلین آمدند تا اعتراض خود را به افزایش بی‌رویه نرخ اجاره‌بهاء در این کشور اعلام کنند.

نرخ اجاره مسکن در برلین طی یک دهه گذشته تقریبا دو برابر شده است. اما اعتراضات امروز در آلمان صرفا محدود به شهر برلین نبود بلکه در شهرهای کلن، فرانکفورت و مونیخ هم مردم به خیابان‌ها آمده بودند.

نرخ اجاره مسکن در برلین از میانگین ماهانه ۱۰ یورو برای هر مترمربع اندکی فراتر رفته است.

معترضان از دولت فدرال آلمان تقاضا دارند تا با مداخله در روند نرخ‌گذاری اجاره‌بهاء مسکن اوضاع را تحت کنترل خود در آورد.

بنا بر این گزارش، اگرچه نرخ اجاره‌بهاء مسکن در سال‌های گذشته در برلین به شدت افزایش یافته اما همچنان از بسیاری شهرها و پایتخت‌های مهم کشورهای اروپایی از جمله پاریس و لندن بسیار ارزان‌تر است.