یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: بازار مسکن در نیمه دوم سال رونق خواهد داشت و قیمت مسکن در نیمه دوم سال براساس میزان نرخ تورم به‌صورت پلکانی رشد می‌کند. یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به وضعیت قیمت مسکن در نیمه دوم سال گفت: پیش‌بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال براساس میزان نرخ تورم […]

یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: بازار مسکن در نیمه دوم سال رونق خواهد داشت و قیمت مسکن در نیمه دوم سال براساس میزان نرخ تورم به‌صورت پلکانی رشد می‌کند.

یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به وضعیت قیمت مسکن در نیمه دوم سال گفت: پیش‌بینی قیمت مسکن در نیمه دوم سال براساس میزان نرخ تورم رشد پلکانی دارد. آنچه از وضعیت بازارهای موازی مسکن همچون قیمت طلا، دلار و بورس مشخص است، قیمت مسکن نیز در شش ماه آینده رشد معقولی خواهد داشت؛ این در حالی است که روند بازارهای موازی مسکن نیز باید رشد متعادلی داشته باشد.

منصور غیبی افزود: فعلا بازار مسکن روند گیج کننده‌ای دارد اما آرامش بر این بازار حاکم است. فروشندگان خانه برای قیمت مسکن خود سقفی را در نظر گرفته‌اند که از ارقام خود پایین‌تر نخواهند آمد و از طرفی به دلیل رکود در بازار مسکن قیمت‌های مورد نظر خود را کاهش نمی‌دهند.

او اظهار کرد: برآورد ما این است که بازار مسکن در نیمه دوم سال رونق خواهد داشت. خرید و فروش مسکن به حالت عادی باز خواهد گشت و یک رفت و برگشت دو سویه در این بازار رخ خواهد داد.