رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه اخذ مالیات بر خانه های خالی از سکنه می تواند در تعدیل و کاهش قیمت بازار مسکن نقش اساسی داشته باشد، گفت: امیدواریم که با حمایت سایر وزارتخانه ها و دستگاه ها تا یک ماه آینده تمام واحدهای مسکونی خالی از سکنه شناسایی شوند. محمدرضا رضایی کوچی در […]

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه اخذ مالیات بر خانه های خالی از سکنه می تواند در تعدیل و کاهش قیمت بازار مسکن نقش اساسی داشته باشد، گفت: امیدواریم که با حمایت سایر وزارتخانه ها و دستگاه ها تا یک ماه آینده تمام واحدهای مسکونی خالی از سکنه شناسایی شوند.

محمدرضا رضایی کوچی در حاشیه نشست امروز کمیسیون عمران مجلس، گفت: در نشست امروز این کمیسیون موضوع سامانه املاک و اسکان مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بر اساس قانون مالیات بر خانه های خالی، در گام نخست باید واحدهای مسکونی خالی شناسایی می شد که خوشبختانه این اقدام با عملکرد خوب و مثبت وزارت راه محقق شد.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با شناسایی خانه های خالی از سکنه تاکنون مشخص شده که حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار واحد جزء خانه های دوم یا بیشتر مالکان محسوب می شوند، در شرایط کنونی اطلاعات ارائه شده از سوی مالکان در مرحله راستی آزمایی قرار دارد و امیدواریم که با حمایت سایر وزارتخانه ها و دستگاه ها تا یک ماه آینده تمام واحدهای مسکونی خالی از سکنه شناسایی شوند.

وی گفت: اخذ مالیات بر خانه های خالی از سکنه می تواند در تعدیل و کاهش قیمت بازار مسکن نقش اساسی داشته باشد، از طرف دیگر دو فوریت طرح جهش تولید مسکن در نشست فردای مجلس اعلام وصول خواهد شد که این طرح نیز در صورت تصویب کمک شایانی به مدیریت بازار خواهد کرد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: طرح جهش تولید مسکن سه محور اساسی تأمین مصالح ساختمانی ارزان قیمت، تأمین اراضی رایگان و ارائه تسهیلات مناسب ساخت دارد که مدیریت هر یک از این بخش ها می تواند موجب شکوفایی در بازار تولید و ساخت و ساز مسکن شود.