مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: با درخواست برخی انبوه‌سازان برای ساخت مسکن ملی با متری ۲/ ۴ میلیون تومان مخالفت کردیم و صرفا قراردادهای متری ۷/ ۲ میلیون را امضا می‌کنیم. حبیب‌الله طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره متروی شهر جدید پرند که قرار بود تا پایان امسال متصل شود ولی این اتفاق […]

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: با درخواست برخی انبوه‌سازان برای ساخت مسکن ملی با متری ۲/ ۴ میلیون تومان مخالفت کردیم و صرفا قراردادهای متری ۷/ ۲ میلیون را امضا می‌کنیم.

حبیب‌الله طاهرخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر درباره متروی شهر جدید پرند که قرار بود تا پایان امسال متصل شود ولی این اتفاق رخ نداد، اظهار کرد: دستگاه مجری متروی شهر جدید پرند، شرکت عمران شهرهای جدید نیست و ساخت آن بر عهده شهرداری تهران است.

وی افزود: ما چارچوبی تعیین کرده بودیم که اگر شهرداری کار را به پیش ببرد، ما هم در شرکت عمران شهرهای جدید در پیشبرد این پروژه مشارکت کنیم ولی شهرداری این طرح را به پیش نبرده و متاسفانه در سال جاری هیچ پیشرفتی در پروژه متروی شهر جدید پرند ایجاد نشد.

وی درباره متروی شهر جدید پردیس اظهار کرد: بهمن ماه امسال هیات دولت با ساخت این پروژه و واگذاری آن به قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) موافقت کرده است.طاهرخانی با اشاره به چهار ساله بودن قرارداد احداث این پروژه، درباره علت طولانی بودن روند ساخت متروی تهران-پردیس گفت: پروژه بسیار سنگینی است که ۵ کیلومتر تونل دوقلو دارد؛ ۲۰۰ متر از پروژه زیر زمین قرار دارد؛ در این مسیر ریلی، ۷۵ متر پل روی جاجرود احداث خواهد شد.

وی درباره نحوه تامین مالی پروژه متروی شهر جدید پردیس گفت: قرارداد امضا شده برای تامین مالی، به صورت سه‌جانبه بوده و قرارگاه خاتم، شرکت عمران شهرهای جدید و دولت هر یک بخشی از هزینه ساخت متروی پردیس را تامین می‌کنند.مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید درباره مسکن مهر پردیس از تکمیل ۷ هزار واحد تا پایان سال خبر داد و اظهار کرد: به‌رغم اینکه عملیات اجرایی برخی واحدهای مسکن مهر پردیس سال گذشته آغاز شد، ولی با تلاش و جدیت مجموعه همکاران شهر جدید پردیس روند احداث و تکمیل پروژه‌های مسکن مهر شتاب خوبی گرفته و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم، همه پروژه‌های بدون مشکل و بدون معارض قضایی به اتمام برسد.

وی درباره هزینه احداث پروژه‌های طرح ملی مسکن تاکید کرد: رقم احداث طرح اقدام ملی مسکن را شورای مسکن کشور تصویب و ابلاغ کرده است که حداکثر متری ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است؛ برخی انبوه‌سازان داخلی پیشنهاد ساخت متری ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را داده بودند که با موافقت مدیران عامل شرکت‌های عمران برخی از شهرهای جدید استان اصفهان روبه رو نشد ولی برخی انبوه‌سازان داخلی در استان اصفهان اعتراض کردند.

طاهرخانی گفت: در حال حاضر هم رقم مذکور تغییر نکرده و در برخی دیگر از شهرهای جدید، در حال امضای قرارداد ساخت طرح ملی مسکن با رقم مصوب شورای مسکن هستیم. حتی در شهرهای جدید استان اصفهان شامل شهر مجلسی و فولادشهر هم انبوه‌سازان محلی با رقم مصوب شورای مسکن به توافق رسیده‌اند. ما موظف به حمایت از منابع مالی مردم هستیم.

وی خاطرنشان کرد: مجبوریم در قراردادهای پیمانکاری طرح اقدام ملی مسکن، تعدیل قیمت را هم بگنجانیم و در صورتی که قیمت تمام شده پروژه، از متری ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان بیشتر شود، متقاضی مکلف به تامین مابه‌التفاوت خواهد بود؛ در غیر این صورت، پیمانکار پروژه را نیمه کاره رها می‌کند؛ اما برخی سازندگان می‌گویند ما برای شروع، متری ۲/ ۴ میلیون تومان را قرارداد می‌بندیم و اگر بیشتر شد، از متقاضی دریافت می‌کنیم.